چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان؛

فوریت های پزشکی، مرد 73 ساله بوکانی را از مرگ نجات داد

فوریت های پزشکی، مرد 73 ساله بوکانی را از مرگ نجات داد
یک مرد 73 ساله بوکانی در حالی که هیچ گونه علایم حیاتی نداشت، توسط دو نفر از پرسنل فوریتهای پزشکی 115 بوکان، از مرگ رهایی یافت.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان، در پی تماس مردمی با مرکز فوریتهای پزشکی 115 مبنی بر بیهوش شدن یک مرد در داخل خودرو شخصی در میدان فرمانداری، بلافاصله اکیپ مرکز شماره 2 مستقر در بیمارستان قدیم به محل اعزامی می شود.
اکیپ بعد از 2 دقیقه بر بالین مددجو حاضر می شود و در معاینات مشخص می شود که این مرد فاقد علایم حیاتی است و دچار سیانوز(سیاه شدن چهره به علت نرسیدن اکسیژن) شده است.
اکیپ در مرحله اول ضمن انتقال مدد جو بوسیله لانگ بگ به داخل آمبولانس، فوراً عملیات احیای را با ماساژ قلبی آغاز می کنند و سپس با استفاده از DC shock  آنالیز ریت قلبی انجام می شود.
این گزارش می افزاید،بعد از دو سیکل ماساژ قلبی، ریتم قلبی بیمار از آسیستول به  V.T (ریتم نامنظم قلبی)  تغییر کرد که فوراً  شوک به مقدار J200 داده شد و ریتم بیمار سینوسی گردید و تنفس مددجو برقرار شد و عملیات با حمایت تنفسی و آمبو جهت هایپرونتیله کردن(رساندن اکسیژن به بیمار) ادامه یافت.
بعد از تلاشهای همکاران پرتلاش 115، مدد جو با98 درصد SPO2(اکسیژن خونی) تحویل اورژانس بیمارستان گردید و بیمار بعد از چند روز بستری در بخشهای CCU و داخلی مردان و بازیابی سلامت، ترخیص شده است.
این عملیات موفقیت آمیز، توسط دو نفر از همکاران فوریتهای پزشکی 115 بوکان آقایان ایوب سعیدنیا و علی کریم زاده انجام گرفت.


١١:١٦ - شنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ١٣٤٩٠    /    تعداد نمایش : ٣٢٠خروج