چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان

مرکز خدمات جامع سلامت روستايي رحيم خان پس از بازسازي، افتتاح گرديد

 

 

 

 

 

 

مرکز بهداشتي درماني روستای رحیم خان که در روستای بزرگ و پرجمعیت رحیم خان واقع شده بود در سال 1353 ساخته و آماده ارائه خدمات بهداشتی درمانی به مردم رحیم خان و روستاهای همجوار شد.

پس از انقلاب اين مركز از سال ١٣٥٨ تا ١٣٧٧ بلا استفاده بود، در طول این سال ها روستای رحیم خان جزو روستاهاي تابعه شهرستان میاندوآب لحاظ ميگرديد.


درسال ١٣٧٧، پس از تعمير و مرمت ، با تابعيت شهرستان بوکان، و با حضور یک نفر پزشک بنگلادشی به اسم محمد اختر حسين و چهار نفر پرسنل ديگر بار ديگر فعاليت خود را از سر گرفت .

در سال ١٣٨٦ جزو مراكزي اعلام گرديد كه نياز به تخريب و بازسازي مجدد داشت، و بلاخره امروز 16 بهمن 96 در ایام الله دهه مبارك فجر با همت و تلاش جمعي و به حول و قوه الهی مركز بازسازي و افتتاح گردید.


مرکز خدمات جامع سلامت روستایی رحیم خان که امروز توسط مسئولین شهرستانی افتتاح شد، با داشتن 2 خانه بهداشت و 8 روستای قمر، به جمعیت بیش از  3200 نفری مردم این روستاها خدمات سلامت ارائه می نماید.


لازم به ذکر است، فضای فیزیکی جدید احداث شده دارای مساحت 550 متر مربع ، ( در دو طبقه ) می باشد ، که اعتباری بالغ بر 650  میلیون تومان جهت احداث آن اختصاص یافته است كه با دارا بودن بیش از 15 اتاق ، فضايي مناسب براي ارائه خدمات سلامت مهيا گرديده است .


 

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان

@shbdb

 


٠٩:٥٢ - سه شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ١٧٧٧٢    /    تعداد نمایش : ٧٩خروج