چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بوکان

کارگاه آموزشی خدمات نوین سلامت میانسالان ویژه پزشکان برگزار گردید.

کارگاه آموزشی خدمات نوین مراقبت میانسالان ویژه پزشکان شاغل در واحدهای تابعه مرکز بهداشت شهرستان بوکان روز سه شنبه مورخ 13 شهریورماه در سالن جلسات مرکز آموزش بهورزی برگزار گردید.

کارگاه مذکور در ادامه کارگاه میانسالان که در جریان تیر و مرداد سالجاری برای بهورزان، مراقبین سلامت، ماماها و کارشناسان ستادی برگزار گردیده بود، برگزار گردید.

دکتر سلیمان فرخی سرپرست مرکز بهداشت بوکان و متخصص داخلی ، صلاح الدین فرخی کارشناس مسئول واحد بهداشت خانواده  و خانم دکتر شادی قادری پزشک خانواده،مربیان کارگاه مذکور بودند.

جمعیت میانسالان کشور روز به روز در حال افزایش است و در حال حاضر بالغ بر 40 درصد جمعیت به گروه سنی میانسالان اختصاص دارد.

هدف نهایی برنامه سلامت میانسالان کاهش مرگ زود هنگام، افزایش امید به زندگی و ارتقای سطح سلامت میانسالان می باشد که بر اساس آن بایستی مرگ زودهنگام که به مرگ های زیر هفتاد سال اطلاق می شود تا پایان برنامه توسعه ششم به حدود 10 درصد کاهش یابد.

لازم به ذکر است در برنامه مراقبت میانسالان تلاش می شود عوامل خطر بیماری ها از طریق آموزش های فردی و عمومی، توانمندسازی جامعه و غربالگری مناسب در مورد بیماری هلی شایع در ابن گروه سنی کاهش یافته و در یه سطح بهورز و مراقب سلامت، ماما و پزشک عمومی اجرا می گردد، ساماندهی خودمراقبتی توسط میانسالان و افزایش سواد سلامت این گروه از دیگر اهداف برنامه برنامه می باشد

روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان بوکان


١٢:٠٢ - چهارشنبه ١٤ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٢٠٤٠٩    /    تعداد نمایش : ٦٢خروج